Delno posneto mleko (2 %): kalorije in hranilna vrednost
Delno posneto mleko (2 %) ima 52 kcal na 100 ml, 1 kozarec (2,5 dl) pa 129 kcal.
- Visoka vsebnost beljakovin
- Nizka vsebnost soli
- Bogat vir kalcija
Oznake po merilih EU (Uredba 1924/2006)
- Visoka vsebnost beljakovinBeljakovine dajo 26 % energije (merilo EU: vsaj 20 %).
- Nizka vsebnost soliNajveč 0,3 g soli na 100 ml (merilo EU).
- Bogat vir kalcija15 % referenčne vrednosti na 100 ml (merilo EU: vsaj dvakratnik pogoja za vir).
Delno posneto mleko (2 %) Mlečni izdelki
Vir: USDA129kcalv 250 ml
Izberi količino
6 % dnevnega vnosaod 2000 kcal
Hranila v 250 ml
- Beljakovine8,5 g
- Ogljikovi hidrati13 g
- Maščobe5,1 g
Črta = delež energije iz hranila
Na kratko
- Kalorije
- 52 kcal / 100 ml (216 kJ)
- 1 kozarec (2,5 dl)
- 129 kcal
- Makrohranila na 100 g
- beljakovine 3,4 g, ogljikovi hidrati 5,2 g, maščobe 2,0 g
- Energijska gostota
- zelo nizka (0,52 kcal/g)
- Vir podatkov
- USDA FoodData Central (SR Legacy)
Delno posneto mleko ima 17 % več kalorij kot kefir (52 proti 44 kcal na 100 ml).
Hranilna vrednost
| Hranilo | na 100 ml | v porciji 250 ml | % RV* |
|---|---|---|---|
| Energijska vrednost | 216 kJ / 52 kcal | 540 kJ / 129 kcal | 6 % |
| Maščobe | 2,0 g | 5,1 g | 7 % |
| od tega nasičene maščobe | 1,3 g | 3,3 g | 16 % |
| Ogljikovi hidrati | 5,2 g | 13 g | 5 % |
| od tega sladkorji | 5,2 g | 13 g | 15 % |
| Prehranske vlaknine | 0 g | 0 g | – |
| Beljakovine | 3,4 g | 8,5 g | 17 % |
| Sol | 0,12 g | 0,30 g | 5 % |
* Referenčni vnos za povprečno odraslo osebo po Uredbi (EU) št. 1169/2011. Ogljikovi hidrati so navedeni brez vlaknin, kot na evropskih deklaracijah.
Koliko gibanja je to?
Približen čas, da oseba s porabi 129 kcal iz porcije »1 kozarec (2,5 dl)«.
- 30 minHoja 5 km/h
- 13 minKolesarjenje 19–22 km/h
- 13 minTek 8 km/h
Minerali in vitamini
- Holesterol21 mg8,3 mg / 100 ml
- Kalij361 mg 18 % RV144 mg / 100 ml
- Kalcij309 mg 39 % RV124 mg / 100 ml
- Magnezij28 mg 8 % RV11 mg / 100 ml
- Železo0,1 mg 0 % RV0,0 mg / 100 ml
- Vitamin C0,5 mg 1 % RV0,2 mg / 100 ml
Vrednosti veljajo za porcijo »1 kozarec (2,5 dl)«. RV je referenčna vrednost vnosa za odrasle.
Druge oblike
Ista surovina, različna priprava: kalorije na 100 ml, od najmanj do največ.
- Delno posneto mleko (2 %)52 kcalto živilo
- Mleko (3,5 %)63 kcalrazlika: +11
Črta označuje živilo delno posneto mleko (2 %) (52 kcal / 100 ml). Razlika je v kcal na 100 ml.
Primerjava: Delno posneto mleko (2 %) in podobna živila
Kalorije na 100 ml. Izberite živilo na seznamu ali poiščite katero koli drugo za primerjavo z živilom delno posneto mleko.
- Kefir
- Delno posneto mleko (2 %) to živilo52 kcal
Pogosta vprašanja
Koliko kalorij ima delno posneto mleko?
100 ml vsebuje 52 kcal (216 kJ), 1 kozarec (2,5 dl) pa 129 kcal.
Koliko kalorij ima 1 kozarec (2,5 dl) (delno posneto mleko)?
1 kozarec (2,5 dl) ima 129 kcal (540 kJ), 8,5 g beljakovin, 13 g ogljikovih hidratov in 5,1 g maščob.
Delno posneto mleko: kakšna je hranilna vrednost na 100 g?
100 ml vsebuje 52 kcal, 2,0 g maščob (od tega 1,3 g nasičenih), 5,2 g ogljikovih hidratov (od tega 5,2 g sladkorjev), 3,4 g beljakovin in 0,12 g soli.
Koliko beljakovin ima delno posneto mleko?
Na 100 ml je 3,4 g beljakovin, v porciji »1 kozarec (2,5 dl)« pa 8,5 g.
Koliko ogljikovih hidratov in sladkorja ima delno posneto mleko?
Na 100 ml je 5,2 g ogljikovih hidratov, od tega 5,2 g sladkorjev.
Koliko hoje je treba za porcijo »1 kozarec (2,5 dl)«?
Za 129 kcal mora odrasla oseba s 70 kg hoditi približno 30 minut s hitrostjo 5 km/h. Dejanska poraba je odvisna od telesne mase, starosti in tempa.
Vir in metodologija
- Hranilne vrednosti: USDA FoodData Central (SR Legacy) (ID 171267), Milk, reduced fat, fluid, 2% milkfat, with added vitamin A and vitamin D.
- Ogljikovi hidrati so preračunani po evropski opredelitvi (brez vlaknin), sol iz natrija (natrij × 2,5).
- Poraba energije pri gibanju: Compendium of Physical Activities (Ainsworth in sod., 2011), za osebo s 70 kg.
- Vrednosti so povprečja; dejanska vsebnost se razlikuje glede na sorto, zrelost, pripravo in proizvajalca. Pri pakiranih živilih velja deklaracija na embalaži.
- Zadnje preverjanje: 23. 10. 2026.