Alkoholne pijače Vir: Pivovarna Laško Union Preverjeno 3. 11. 2026

Union svetlo: kalorije in hranilna vrednost

Union svetlo ima 40 kcal na 100 ml, 0,5 l pa 200 kcal.

Pločevinka piva Union svetlo
Foto: Open Food Facts, avtor: benbenben, CC BY-SA 3.0, prirejeno

Union svetlo Alkoholne pijače

Vir: Pivovarna Laško Union

200kcalv 500 ml

Izberi količino

10 % dnevnega vnosaod 2000 kcal

Hranila v 500 ml

  • Beljakovine2,5 g
  • Ogljikovi hidrati17 g
  • Maščobe<0,5 g

Črta = delež energije iz hranila

Celotna tabela hranil

Primerjajte z drugimi izdelki

Isto živilo, različne recepture: kalorije na 100 ml in na 0,5 l ter razlika do izdelka Union svetlo.

Vrednosti so z deklaracij proizvajalcev; izbor izdelkov ni oglas. Fotografije: Open Food Facts, avtor: bavc, CC BY-SA 3.0, prirejeno; Open Food Facts, avtor: benbenben, CC BY-SA 3.0, prirejeno; Open Food Facts, avtor: foodless, CC BY-SA 3.0, prirejeno; Open Food Facts, avtor: anonimni uporabnik, CC BY-SA 3.0, prirejeno.

Na kratko

Kalorije
40 kcal / 100 ml (167 kJ)
0,5 l
200 kcal
Makrohranila na 100 g
beljakovine <0,5 g, ogljikovi hidrati 3,4 g, maščobe <0,5 g
Energijska gostota
zelo nizka (0,40 kcal/g)
Vir podatkov
Deklaracija: Pivovarna Laško Union, Union svetlo 4,9 % (0,5 l)

Union svetlo ima na 100 ml 7 % manj kalorij kot povprečno pivo (40 proti 43 kcal).

Hranilna vrednost

Hranilona 100 mlv porciji 500 ml% RV*
Energijska vrednost167 kJ / 40 kcal837 kJ / 200 kcal10 %
Maščobe<0,5 g<0,5 g0 %
od tega nasičene maščobe<0,1 g<0,1 g0 %
Ogljikovi hidrati3,4 g17 g7 %
od tega sladkorji<0,5 g<0,5 g0 %
Prehranske vlaknine–––
Beljakovine<0,5 g2,5 g5 %
Sol0,03 g0,15 g3 %
Alkohol3,9 g19 g–

* Referenčni vnos za povprečno odraslo osebo po Uredbi (EU) št. 1169/2011. Ogljikovi hidrati so navedeni brez vlaknin, kot na evropskih deklaracijah. Pomišljaj pomeni, da vir vrednosti ne navaja.

Koliko gibanja je to?

Približen čas, da oseba s porabi 200 kcal iz porcije »0,5 l«.

  • 47 minHoja 5 km/h
  • 20 minKolesarjenje 19–22 km/h
  • 20 minTek 8 km/h

Primerjava: Union svetlo in podobna živila

Kalorije na 100 ml. Izberite živilo na seznamu ali poiščite katero koli drugo za primerjavo z živilom union svetlo.

  1. Radler (grenivka)
  2. Union svetlo to živilo40 kcal
  3. Špricer
  4. Cviček
  5. Belo vino
  6. Rdeče vino
  7. Aperol spritz
  8. Vodka in žgane pijače

Kalorije alkoholnih pijač: celotna tabela

Union svetlo ima po deklaraciji proizvajalca Pivovarne Laško Union 40 kcal na 100 ml, 0,5 l pa 200 kcal. Vsebuje 4,9 vol. % alkohola in 3,4 g ogljikovih hidratov na 100 ml; večina kalorij piva je iz alkohola.

Vrednosti veljajo za izdelek, ki se prodaja v Sloveniji (pločevinka 0,5 l). Proizvajalci recepture občasno spremenijo, zato velja deklaracija na embalaži, ki jo imate doma.

Pogosta vprašanja

Koliko kalorij ima union svetlo?

100 ml vsebuje 40 kcal (167 kJ), 0,5 l pa 200 kcal.

Koliko kalorij ima 0,5 l (union svetlo)?

0,5 l ima 200 kcal (837 kJ), 2,5 g beljakovin, 17 g ogljikovih hidratov in <0,5 g maščob.

Union svetlo: kakšna je hranilna vrednost na 100 g?

100 ml vsebuje 40 kcal, <0,5 g maščob (od tega <0,1 g nasičenih), 3,4 g ogljikovih hidratov (od tega <0,5 g sladkorjev), <0,5 g beljakovin in 0,03 g soli.

Koliko beljakovin ima union svetlo?

Na 100 ml je <0,5 g beljakovin, v porciji »0,5 l« pa 2,5 g.

Koliko ogljikovih hidratov in sladkorja ima union svetlo?

Na 100 ml je 3,4 g ogljikovih hidratov, od tega <0,5 g sladkorjev.

Koliko hoje je treba za porcijo »0,5 l«?

Za 200 kcal mora odrasla oseba s 70 kg hoditi približno 47 minut s hitrostjo 5 km/h. Dejanska poraba je odvisna od telesne mase, starosti in tempa.

Vir in metodologija

  • Hranilne vrednosti: Deklaracija: Pivovarna Laško Union, Union svetlo 4,9 % (0,5 l). Hranilna vrednost z deklaracije na embalaži, preverjena 3. 11. 2026. Alkohol v gramih izračunan iz 4,9 vol. %.
  • Ogljikovi hidrati so preračunani po evropski opredelitvi (brez vlaknin), sol iz natrija (natrij × 2,5).
  • Poraba energije pri gibanju: Compendium of Physical Activities (Ainsworth in sod., 2011), za osebo s 70 kg.
  • Vrednosti so povprečja; dejanska vsebnost se razlikuje glede na sorto, zrelost, pripravo in proizvajalca. Pri pakiranih živilih velja deklaracija na embalaži.
  • Zadnje preverjanje: 3. 11. 2026.